Dr. Melamede o cannabinoidech

4 848 -počet zobrazení článku (od 5.10.2013)

Americký věděc Dr. Robert J. Melamede PhD., přední světový odborník zkoumající léčebné využití konopí, které souvisí s lidským endocannabinoidním systémem. Již dlouhá léta se zabývá výzkumem cannabinoidů obsažených v konopí. Tvrdí o nich, že mají velký potenciál při léčbě různých nemocí a chorob, ale také je přesvědčený o působení při procesu civilizace člověka.

Přečtěte si něco z práce Dr. Melamede o působení endogenního cannabinoidového systému:

 • Novorozeňata dostávají endocannabinoidy na počátku kojení od matek v mateřském mléce, aby dostala chuť k jídlu a naučila se jíst (do té doby dostávala potravu pupeční šňůrou a nevěděla, jak jinak se stravovat).
 • S výjimkou hmyzu najdeme endocannabinoidy v každém živočichovi na této planetě od měkkýšů výš. Endocannabinoidový systém zachovává rovnováhu funkcí našeho těla (homeostázi).
 • Prostým žitím a dýcháním naše tělo vytváří škodlivé volné radikály. Cannabinoidy pomáhají obrátit tento proces.
 • Cannabinoidy skutečně zabíjejí mozkové buňky, ale jedná se o buňky zvané gliomy, což jsou buňky mozkových nádorů. Všechny ostatní mozkové buňky cannabinoidy chrání a léčí (Gliomové buňky nesnesou účinek cannabinoidů).
 • Cannabinoidy chrání před spálením a rakovinou kůže díky cannabinoidním receptorům v pokožce.
 • Cannabinoidové receptory zvyšují aktivitu přední části mozku a vyššího vědomí.
 • Endocannabinoidy se nacházejí dokonce i uvnitř buněk bílých krvinek. Tyto receptory se většinou nacházejí v buňkách imunitního systému a regulují přechod do stavu boje proti zánětlivým procesům.
 • Cannabinoidy chrání srdce proti arytmii.
 • Působení cannabinoidů proti bolesti je založené na existenci specifických nervů, kterým se říká vaniloidní receptory. Naše tělo vyrábí svoje vlastní „konopí“ – endogenní cannabinoid anandamid, který působí proti bolesti prostřednictvím nervových zakončení.
 • Anandamidy jsou naším organismem vyráběny při mnoha různých příležitostech. Například při užívání aspirinu se zvyšuje hladina anandamidu, který působí proti bolesti. Babička, která by nikdy neokusila konopí, vůbec netuší, že její tělo si ve skutečnosti vytváří její ekvivalent přirozenou cestou! Nevědí o tom nejenom babičky, ale ani politici a obyčejní lidé, kteří si vůbec neuvědomují, že odsuzují něco, co si jejich těla přirozeně vyrábějí.
 • Podle studie o funkci mozku provedené na 150 osobách trpících depresí, konopí chrání mozek proti odumírání buněk a rovněž ochraňuje neurony.
 • Cannabinoidy preventivně působí proti některým typům rakoviny: gliomům (mozkovým nádorům), rakovině kůže, prostaty, prsu, malignímu lymfomu a leukémii. Cannabinoidy mohou zabránit rakovině, umějí zabíjet špatné buňky a chrání ty dobré.
 • Konopí ulevuje při onemocnění jater a při úporném svědění. Také pomáhá při problémech se spaním a při depresi. Konopí je tady už celé stovky miliónů let.
 • Konopí chrání nervové buňky před odumíráním a tím i před Alzheimerovou nemocí.
 • Když pocítíme chuť k jídlu, je to proto, že si naše tělo vytvořilo látky podobné přírodním cannabinoidům. Jakmile se nasytíme, produkce těchto látek ustane. Příjem potravy je jednou z nejdůležitějších životních funkcí.
 • Při poraněních hlavy se v těle vylučují endocannabinoidy, kterými se organismus chrání. Podobně nás chrání proti účinkům nervových plynů. Konopí v organismu spustí ochranné mechanismy podobným způsobem, jako když si tělo vytváří endocannabinoidy při pocitu hladu. Konopí pozitivně působí na zdraví, protože napomáhá vyváženosti imunitního systému a omezuje usazování tuků v kardiovaskulárním systému.

Zdroj: www.konopnýshop.cz
Odkaz: http://www.konopnyshop.cz/proc-konopi/

Pošli to dál...


Komentovat:

CBD konopné produkty
Je konopí bezpečné?
Odpoví prof. Lumír Hanuš:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Na tuhle i další otázky odpovídal pan Hanuš pro ČRo 1
Translator
  Translate to:

Reklama

Prostor i pro Vaši reklamu!
- Od 80Kč/měsíc*
* Při objednávce na 1 rok
Facebook