Výroba konopné mastičky

Na internetu je spousta návodů, podle kterých můžete konopnou mast vytvořit. Zde jsem pro Vás vybral zatím tři nejběžnější druhy a připravuji ještě jednu opravdu rychlou mast.

Obecné účinky konopných mastiček

- protizánětlivé a hojivé - THC (aktivní složka konopí) má výrazné antivirální účinky a jeho psychicky neaktivní prekursor kanabidiol (CBD) je nositelem antibiotických účinků. K léčivému působení je zapotřebí obou látek, které působí ve synergii. To dokázala již v 50. letech dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka.
- analgetické – proti bolesti
- uvolňující – uvolňuje svalové napětí, křeče

Název

„Easy“ Konopná mast z Legalizace 03

Název

Lihová konopná mast

Účinky

- Viz obecné účinky konopí

Účinky

- Hojení ran

- Na jizvy

- Kožní ekzémy (Mast ze slivovice se mi velmi osvědčila na atopický ekzém na obličeji i v oblasti kolem očí – pozn.)

Příprava

- Lékařská vazelína 1kg (můžete použít i jiné tuky jako olej, sádlo, máslo, jiné ztužené tuky nebo líh)

- Usušené konopné listy a květenství  0,75l (nedrcený sypaný materiál, více květů znamená vyšší podíl aktivní látky, semena nevadí, ale občas pukají)

- Hrnec (ideální je hrnec na mléko)

- Jemné plátno (po přecedění vhodné jako obklad na postižená místa)

- Sklenice či kelímky s víčkem

Příprava

- Alpa (Slivovice, Vodka, jiný líh)

- Uzavírací nádoba

- Usušené konopné listy a květenství, omyté kořeny

- Čisté jemné plátno (jemný cedník)

- Sádlo (cca 200 – 250g)

- Větší hrnec

- Malý hrnec

- Talířek

- Sklenice či kelímky (filmovky) s víčkem

Návod

My použijeme lékařskou vazelínu. Je to pro tyto účely velice dobrá surovina, ačkoliv se jedná o ropný produkt. Je výhodná kvůli své dobré dostupnosti (ve volném prodeji v lékárnách) a dlouhé trvanlivosti. Je také nenáročná na skladování (bez potřeby chladu) a dobře promašťuje suchou pokožku. Má ale i několik záporů: nehydratuje a může vyvolávat alergii na ropné produkty.

Rozpustíme vazelínu (lepší je, když teplota nepřesáhne 80°C) a přidáme rozemnuté části rostliny. Pro jednoduché louhování a cezení můžeme sušenou nenapěchovanou herbu (léčivou bylinu) zašít do gázového či bavlněného sáčku. Dvě hodiny směs v rozpuštěné vazelíně louhujeme a pak necháme vychladnout. Základ masti pak spolu s herbou necháme ještě týden odležet na chladném a temném místě.  Poté mast znovu zahřejeme na dvě hodiny na cca 80°C a opakujeme louhování. Následně necháme mast odležet na cca čtyři týdny. Pak mast naposledy zahřejeme tak, abychom ji přivedli do tekutého stavu a pevný materiál scedíme přes jemné plátno, které můžeme použít například jako obklad na postižené části těla nebo zábaly kloubů. Ještě teplou mast plníme do čistých sklenic či kelímků s víčkem. Uskladňujeme nejlépe v chladu a temnu.

Návod

- Do uzavírací nádoby nalijeme Alpu (nebo jiný líh) a po hladinu napěchujeme drceným konopím. Uzavřeme a uskladníme na chladném tmavém místě na 1-3 týdny (občas protřepeme). Po vylouhování přecedíme zelenou tekutinu.

- Zbylou část tekutiny můžeme použít jako tinkturu, resp. jako desinfekční přípravek.

- Na mírném ohni rozehřejem sádlo (cca 200-250g), do kterého postupně vléváme vylouhovanou tekutinu.

- Povařujeme v hrnku vloženém do většího hrnce s vroucí vodou, abychom mast nepřipálili.

-Na talířek několikrát ukápneme rozehřáté sádlo, necháme vychladnout, abychom zjistili hustotu.

- Pokud se zdá být hustota taková, jakou má mast mít, můžeme mast z hrnku přelít do připravených, čistých nádob (např. do krabiček od krémů nebo filmovek).

- Pokud mast nepomůže, rozhodně neuškodí!

Zdroj: Tištěná Legalizace 03 (1/2011) Více info: http://grower.cz viz uživatel „mimacka“

Název

Konopná mast tety Bushky

Název

Z konopného výtažku – připravuji…

Účinky

- spáleniny
- všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, akné, boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové
- některé druhy lupénky a atopických ekzémů
- ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo)
- lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)
- bolesti zad a ztuhlost svalů
- záněty a otoky žil, bércové vředy, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti
- menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)
- hemeroidy
- chronický zánět hrtanu
- začínající rýma, nachlazení a bolest v krku (napomáhá k uvolňování hlenu – natřít nos a čelo, namasírovat krk a převázat šátkem); pomůže i při astmatických obtížích, protože uvolňuje dýchání
- migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)
- zelený zákal (potírat oční víčka před spaním), pouze jako podpůrná léčba!

Účinky

Příprava

- Bílá nebo pro alergiky žlutá vazelína

- Na 1 kg vazelíny použijeme půl litru volně sypaných celých sušených listů a čtvrt litru sušených samičích květenství (palic, které by měly pocházet z kvalitních modelů)

- Hrnec (Ideálně teflonový)

- Cedník

- Čisté plátno (po přecedění vhodné jako obklad na postižená místa)

- Kalíšky na mast

Příprava

Návod

- 1 díl vazelíny (1/2 množství) dát do velkého hrnce a  rozpustit vazelínu
- sušené listy rozdrtit nahrubo
- veškerý konopný materiál vhodit do kastrolu a za častého míchání pomalu  smažit asi 20 minut
- nechat trochu vychladnout, opatrně přidat 8 dílů vody a vařit asi 1,5 hodiny
- odstavit a nechat chladnout, již nemíchat

- vychladlý kastrol dát přes noc do ledničky

- opatrně sebrat ztuhlý tukový škraloup a vodu se zbytky listů a stonků vylít

- ze škraloupu vytlačit vodu, dobře prohníst a natlačit do širší nádobky s volnějším uzávěrem a nechat  v temnu proležet tak dlouho, až se na povrchu vytvoří plíseň a uvnitř dojde k alkoholovému kvašení (2-3 týdny)

- k uleželé směsi přidat druhou polovinu vazelíny, rozpustit vše v hrnci, vařit tak dlouho, dokud se z ní uvolňuje nepříjemný zápach po kvašení (asi 15-30 minut, ale časové údaje závisí na celkovém vyráběném množství), a přecedit přes hrubší cedník (pozor, ať vám mast „neuteče“, protože se na povrchu vytváří hustá a vysoká pěna – proto doporučuji co nejvyšší hrnec naplněný tak do poloviny)

- přidat jemně rozdrcené palice, nalít do menší a vyšší nádoby (já používám zavařovačky) a za občasného míchání vařit ve vodní lázni asi hodinu, až se na povrchu začne vytvářet pěna (ideální je vařit mast v hrnci na mléko s dvojitým dnem)

- nechat vychladnout, zavřít nádobu a uložit na chladné a temné místo

- za týden opět povařit ve vodní lázni a za další týden znova

- hotovou mast přecedit přes čisté plátno (plátno se zbytky konopí nevyhazovat, skvěle se osvědčilo jako teplý obklad při astmatickém záchvatu, neboť velice rychle uvolní průdušky, je rovněž vhodný při zánětu průdušek nebo jako obklad při bolestech kloubů). Mast ještě můžeme vylepšit přidáním mentolu nebo kafru (je-li určena pro použití na neporušenou pokožku) nebo konopného oleje (pro léčbu kožních nemocí a afekcí). Také se osvědčilo přidání kadidla (olibánu), které má některé podobné účinky jako konopí.

- rozlít do kelímků, nechat ztuhnout

- uchovávat v chladnu, zvlášť v případě, že jste do masti přidali konopný olej, který rychle podléhá rozkladu. Mast by se měla spotřebovat do 6 měsíců, pokud je v ní konopný olej, tak nejlépe do 3 měsíců.

Návod

Více info, zdroj: http://grower.cz/forum/, http://bushka.cz Více info, zdroj:

Zpět na stránku Jak zpracovat konopí na lék

Pošli to dál...

139 odpvědí na “Výroba konopné mastičky”

 • iveetka:

  Konopná mast vyráběná podle uznávaného receptu tety Bushky, kdy výrobní proces trvá cca 2 měsíce a mast je velmi silná. Obsahuje konopí a žlutou vazelínu, která je nealergická. Plněná v kelímcích o objemu 200ml. Vylepšená receptura, do masti přidán konopný olej, včelí vosk a tea tree oil. Tyto ingredience vylepšují vlastnosti a účinky masti !
  Posílám na dobírku Českou poštou za 100kč poštovného, při platbě předem je poštovné 50kč! Mast mám k dispozici vždy čerstvou. Stálá nabídka! Pro zachování skoro až zázračných léčivých účinků skladujte v chladu a spotřebujte do roka. Mast lze samozřejmě použít i po uplynutí této doby, ale účinky už nebudou takové a lze je poté připsat spíše působení žluté vazelíny, která je na pokožku léčivá sama o sobě. Proto doporučuji si mast „nešetřit“, léčivé látky z konopí bohužel časem vyprchávají. Nepoužívat vnitřně ani na hnisající či otevřené rány.
  Účinky: protizánětlivé a hojivé (THC – aktivní složka konopí má výrazné antivirální účinky a jeho psychicky neaktivní prekursor kanabidiol (CNB) je nositelem antibiotických účinků). Že k léčivému půsbení je zapotřebí obou látek, které působí ve synergii, dokázala již v 50. letech dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka). – analgetické (proti bolesti) – uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče) – afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví) Na co mast pomáhá? – spáleniny – zchladit pod proudem studené vody a okamžitě natřít silnější vrstvou masti, po vstřebání znovu namazat – všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové – některé druhy lupénky a atopických ekzémů – ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo – neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém) – lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou) – bolesti zad – například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. „myším syndromu“ (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje) – záněty a otoky žil, bércové vředy, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti – menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví. Objednání na emailu: iveetka102@seznam.cz

 • oskar:

  prosim kupim taki mast mam sklerozu multipleks napistemi racej obalke postov moja adresa je oskar olah vajanskeho 32 lucenec.dakujem.

 • iveetka:

  Konopná mast vyráběná podle uznávaného receptu tety Bushky, kdy výrobní proces trvá cca 2 měsíce a mast je velmi silná. Obsahuje konopí a žlutou vazelínu, která je nealergická. Plněná v kelímcích o objemu 200ml. Vylepšená receptura, do masti přidán konopný olej, včelí vosk a tea tree oil. Tyto ingredience vylepšují vlastnosti a účinky masti !
  Posílám na dobírku Českou poštou za 100kč poštovného, při platbě předem je poštovné 50kč! Mast je čerstvá, dodělaná 15.2.2017. Pro zachování skoro až zázračných léčivých účinků skladujte v chladu a spotřebujte do roka. Mast lze samozřejmě použít i po uplynutí této doby, ale účinky už nebudou takové a lze je poté připsat spíše působení žluté vazelíny, která je na pokožku léčivá sama o sobě. Proto doporučuji si mast „nešetřit“, léčivé látky z konopí bohužel časem vyprchávají. Nepoužívat vnitřně ani na hnisající či otevřené rány.
  Účinky: protizánětlivé a hojivé (THC – aktivní složka konopí má výrazné antivirální účinky a jeho psychicky neaktivní prekursor kanabidiol (CNB) je nositelem antibiotických účinků). Že k léčivému půsbení je zapotřebí obou látek, které působí ve synergii, dokázala již v 50. letech dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka). – analgetické (proti bolesti) – uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče) – afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví) Na co mast pomáhá? – spáleniny – zchladit pod proudem studené vody a okamžitě natřít silnější vrstvou masti, po vstřebání znovu namazat – všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové – některé druhy lupénky a atopických ekzémů – ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo – neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém) – lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou) – bolesti zad – například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. „myším syndromu“ (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje) – záněty a otoky žil, bércové vředy, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti – menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví. Objednání na emailu: iveetka102@seznam.cz

 • Misa:

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat kolik gramů konopí potřebuji na výrobu cca 100 gramů mastičky? děkuji za odpověd´ :)

 • iveetka:

  Konopná mast vyráběná podle uznávaného receptu tety Bushky, kdy výrobní proces trvá cca 2 měsíce a mast je velmi silná. Obsahuje konopí a žlutou vazelínu, která je nealergická. Plněná v kelímcích o objemu 200ml za 249kč. Vylepšená receptura, do masti přidán konopný olej, včelí vosk a tea tree oil. Tyto ingredience vylepšují vlastnosti a účinky masti ! Posílám na dobírku Českou poštou za 100kč poštovného, při platbě předem je poštovné 50kč! Mast je čerstvá, dodělaná 31.12.2016. Pro zachování skoro až zázračných léčivých účinků skladujte v chladu a spotřebujte do roka. Mast lze samozřejmě použít i po uplynutí této doby, ale účinky už nebudou takové a lze je poté připsat spíše působení žluté vazelíny, která je na pokožku léčivá sama o sobě. Proto doporučuji si mast „nešetřit“, léčivé látky z konopí bohužel časem vyprchávají. Nepoužívat vnitřně ani na hnisající či otevřené rány. Účinky: protizánětlivé a hojivé (THC – aktivní složka konopí má výrazné antivirální účinky a jeho psychicky neaktivní prekursor kanabidiol (CNB) je nositelem antibiotických účinků). Že k léčivému půsbení je zapotřebí obou látek, které působí ve synergii, dokázala již v 50. letech dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka). – analgetické (proti bolesti) – uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče) – afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví) Na co mast pomáhá? – spáleniny – zchladit pod proudem studené vody a okamžitě natřít silnější vrstvou masti, po vstřebání znovu namazat – všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové – některé druhy lupénky a atopických ekzémů – ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo – neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém) – lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou) – bolesti zad – například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. „myším syndromu“ (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje) – záněty a otoky žil, bércové vředy, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti – menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví. Objednání na emailu: iveetka102@seznam.cz

 • Roman V:

  Nabízím čerstvou konopnou mast v kokosovém tuku. Výrobní proces trval 4 měsíce. Mast je ve 100ml lékařských kelímcích. Pro zájem nebo dotaz, prosím, pište na mejl Ira.Gaines@centrum.cz 100ml za 120kč.

 • David:

  PRODÁM KONOPNOU MAST Z LÉKAŘSKÉ VAZELÍNY
  120ML 200 KČ MNOŽSTVÍ JE NEOMEZENÉ PIŠTE NA EMAIL. Slzyzdravy@seznam.cz

 • David:

  PRODÁM KONOPNOU MAST Z LÉKAŘSKÉ VAZELÍNY
  120ML 200 KČ MNOŽSTVÍ JE NEOMEZENÉ PIŠTE NA EMAIL.

 • Jan:

  Dobrý den, na koik stupňů se má max.ohřát vazelína při tom receptu mast tety bushky.

  Předem děkuji za odpovědět a přeji pěkný den.

 • kamila:

  Zdravim.
  Dělám už poněkolikáté mast z alpy a sádla, ale jelikož u receptu není napsány kolik listu a šišek mám použit, tak mi vždy zbyde naka alpa. Jakože to vse dohromady povařím a pak když to naliju do lahvicek, tak se oddělí sadlo od alpy s mam takovou dvousložkovou mast

 • Jana:

  mužu na mast nebo tikturu použít čerstvě natrhané palice?já už i je totiž namočila do slivovice ,na tintkturu.

  • kamila:

   To už nepoužívejte. Vše dobré vycucla tinktura a pro mast už by to nebylo ono. Leda že by jste udělala mast z ty tinktury a sádla, jak je recept výše

  • kamila:

   Jinak je lepši dělat vše ze sušeného, co sem tak četla…ale třeba by to na tu tilnkturu zrovna nemuselo vadit..

 • Petr:

  Prodám konopnou mast s kokosovým tukem 100ml — 100Kč ostrava a okolí
  více na uhlpetr@gmail.com

 • Tomáš:

  Má někdo zkušenosti jestli se použití masti z konopí projeví u testu na drogy Policií ČR nebo případně při kontrole v práci? Jelikož mě ŘP živí tak z toho mám trochu strach.

  • Kateřina:

   Dobrý den. Mastičku používám téměř každý den na ekzém a nikdy sem neměla žádný problém ani s PČR, ani s testem v práci. Takže bych se toho nebála, je to super věc, která pomůže. ;) Ale pokud máte i tak strach, používejte mastičku vždy večer před spaním po koupeli.

  • Magdaléna:

   Už jsem slyšela, že policajti spočítali jednomu člověku, myslím po bouračce, že byl pod vlivem drog. On se bránil, že to není možné, ale pak se přišlo na to, že to bylo kvůli konopné mastičce…

 • Evan:

  Nabízím čerstvou konopnou mast vyrobenou z kokosového tuku a kvalitního konopí. Vhodná především na kožní nemoci ( ekzémy, vyrážky, některé druhy lupénky), ale i na úlevu od bolesti kloubů a svalů, drobných poranění ( nenatírat na čerstvé a krvácející rány) apod. Baleno do kelímků pro lékařské účely po 100ml. Cena 120 kč.

  • EVH:

   Dobry den, mam zahem o Vasi mast. Vyuziji ji na atopicky ekzem meho syna. Je mozne mast zaslat postou? Dekuji!
   EVH

   • Vláďa:

    Dobrý den,
    pokud máte stále zájem, budu v nejbližší době dělat konopnou mast. Bude vytvořena v bílé lékařské vazelíny, výroba bude na profi úrovni a do masti přidávám také měsíček lékařský a kostival. Tentokrát jsem chtěl i sarsaparilový kořen a vilín, ale nebudu to dělat, aby mast nebyla přesycena.
    Pokud byste měla zájem, kontaktujte mne a po výrobě se Vám ozvu. Bude to v kelímku 120ml a cena bude cca 100-120kč, záleží na průběhu a výsledku práce. Poštovné je zhruba 30kč. Při velkém odběru kvůli váze je poštovné vyšší, ale jen trochu.
    S pozdravem,
    Vláďa

    • Šárka:

     Dobry den,

     je jeste masticka k dispozici? Shanim pro babicku kvuli krecim zpusobenym roztrousenou sklerozou. Velmi by nam to pomohlo. Diky moc za odpoved!

    • Alena Kvitkovičová:

     Dobrý den, ráda bych koupila vaši konopnou mast.Je k mání, nebo uz pozdě? Děkuji za info

    • Alena Kvitkovičová:

     Měla bych zájem o koupi masticky, je možno ještě?

  • Karolina:

   Dobry den,prosim o kontakt na muj mail ohledne zaslani masti.Dekuji

   • Vláďa:

    Dobrý den,
    pokud máte stále zájem, budu v nejbližší době dělat konopnou mast. Bude vytvořena v bílé lékařské vazelíny, výroba bude na profi úrovni a do masti přidávám také měsíček lékařský a kostival. Tentokrát jsem chtěl i sarsaparilový kořen a vilín, ale nebudu to dělat, aby mast nebyla přesycena.
    Pokud byste měla zájem, kontaktujte mne a po výrobě se Vám ozvu. Bude to v kelímku 120ml a cena bude cca 100-120kč, záleží na průběhu a výsledku práce. Poštovné je zhruba 30kč. Při velkém odběru kvůli váze je poštovné vyšší, ale jen trochu.
    S pozdravem,
    Vláďa (twinsty@seznam.cz)

  • Heldová:

   Prosím o zaslání kontaktu

 • Mastičkář:

  Vyrábím čistě přírodní konopnou mast, vhodná pro kožní problémy, ale i bolesti kloubů, svalů, zánětů a jiných problémů. Dlouholetí uživatelé si ji nemohou vynachválit.

  Složení: konopí(pěstované na koňském hnoji), kokosový nebo extra panenský olivový olej, levandulový olej, včelí vosk s propolisem.

  Díky přírodnímu oleji lehce vstřebatelná!
  Laboratorní příprava, pouze ve skle.

  Vyzvednutí v Brně nebo pošlu poštou i do SR.

  100kč/100ml

  yogin@email.cz

Komentovat:

CBD konopné produkty
Je konopí bezpečné?
Odpoví prof. Lumír Hanuš:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Na tuhle i další otázky odpovídal pan Hanuš pro ČRo 1
Translator
  Translate to:

Facebook

Reklama

Prostor i pro Vaši reklamu!
- Od 80Kč/měsíc*
* Při objednávce na 1 rok