Jak zpracovat konopí na lék

Jelikož si zatím sami nemůžeme v lékárnách pořídit léčebné konopné produkty obsahující THC, které mají daleko větší efekt při léčení, musíme si tyto léky a mastě vyrábět a obstarávat sami. Níže Vám představím nejčastější léčebné a ozdravné produkty z konopí i s návody, které si zvládnete sami vytvořit. Konopí je ve skutečnosti rostlina jednoduchá, tak v ničem nehledejte žádnou velkou vědu a používejte „selský rozum“…

Základní pravidla: Využít k výrobě produktů se dají listy ze samců a samic a květenství ze samic. Používá se pouze dobře (rozuměj hodně) nasušené konopí!

Léčivé produkty z konopí:

(bližší informace budou zpracované brzy a průběžně)

 • Konopná mast: K výrobě kvalitní konopné masti použijeme jak listí z rostliny samčí i samičí, tak i květenství (palice) z rostlin samičích, které teprve dodají mastičce tu správnou léčivou sílu. Konopnou mast můžeme vyrobit několika způsoby, záleží na vašich časových a technických možnostech. V návodu jsem pro Vás vybral několik základních a osvědčených tipů mastiček (na internetu je opravdu veliká porce různých návodů).
  Bližší informace (účinky, příprava, výroba).
 • Konopné potraviny: Vařit s konopím je velmi jednoduché a zvládne to každý domácí kuchař. Můžeme si uvařit vynikající koláčky nebo bábovku, konopné máslo i čokoládu nebo si před spaním uvařit čaj z konopných listů vhodný pro klidný spánek. Na spousty nemocí a chorob je vhodné přijímat konopí potravou a škála kulinářských pochoutek je opravdu široká.
  Bližší informace (účinky, příprava, výroba).
 • Fénixovy slzy: Je velmi silný extrakt (až 97% THC) z konopných samičích květů a podle Ricka Simpsona a dalších lidí, kteří s léčbou Fénixovými slzami mají zkušenosti dokáže při vyšších dávkách vyléčit řadu nemocí, s kterými si dnešní medicína ještě neví rady. Například rakovina, cukrovka, crohnova choroba a další…
  Bližší informace (účinky, příprava, výroba).
 • Konopný výtažek: Od výroby Fénixových slz se liší v podstatě jen tím, že květy konopí necháme déle louhovat v rozpouštědlu, zde postačí 80% konzumní líh. Ve výtažku je pak daleko menší poměr THC, ale za to je tu více CBD a chlorofylu (který může při vyšších dávkách vyvolávat žaludeční křeče). Výtažek má velmi hořkou příchuť a je možné jej využít při onemocněních, které nevyžadují velké dávky THC (např.: některé typy cukrovky, RS, Alzheimer, Parkinson…).
  Bližší informace (účinky, příprava, výroba).
 • Pegasovy kapky: Výsledný produkt by se dal nazvat takovým domácím Sativexem (Ve velké Británii a Španělsku schválený lékařský produkt obsahující THC). K výrobě použijeme květenství a drobné lístečky ze samičích rostlin, lékařský benzin nebo benzinalkohol, propylenglykol (z lékárny), destilovaná voda, Fullerova hlinka.
  Bližší informace (účinky, příprava, výroba).
 • Konopná tinktura: Je druhým nejčastěji užívaným domácím konopným léčivem hned po mastičce a to již od časů našich prababiček. Nejčastěji se užívá na bolavé klouby, zuby, opary, afty, ale třeba i na akné nebo jako prevence před nemocí.
  Bližší informace (účinky, příprava, výroba).
 • Konopný olej: Vhodný na masáže, zdravý pro pokožku, levný a jednoduchý na výrobu.
  Bližší informace (účinky, příprava, výroba).
Pošli to dál...

96 odpvědí na “Jak zpracovat konopí na lék”

 • Aleš:

  Jak je Olej s THC účinný a proč ho nemocným lidem neposkytují (video v angličtině)
  http://vitalitis.cz/2016/05/04/muz-ktery-vylecil-z-rakoviny-5000-lidi-vi-jak-znicit-vsechny-nadory-do-90-dnu-top/

  • Aleš:

   Tak video je zde na stránkách, bohužel jsem se tam nepodíval před napsáním komentu. Díky za stránky a tyto informace, které mohou hodně lidem pomoci (na rozdíl od těch, co nám berou tuto možnost, asi touží také Po Moci.)

 • Mastičkář:

  Pro léčebné účely vyrábím kvalitní a silný výtažek FS, tím nejšetrnějším způsobem, za pomoci 100% lékařského lihu neboli ethanolu, v laboratorním skle.
  Po ml, popřípadě čípky(bez psychoaktivního účinku) 100% indica – léčebné venkovní Bio konopí.
  Na různé nemoci např.: crohnova nemoc, roztroušena skleróza, rakovina, chronické bolesti, nechutenství, migréna, astma, nespavost, leukémie, aids, krevní tlak, deprese, kožní problémy, obezita.
  Taktéž na prodej silné léčivé masti.
  Dodání poštou i do sk.
  Veškeré info včetně návodů na emailu: yogin@email.cz

 • Míša:

  Dobrý večer,prosím o radu,jaký přípravek pro 5 kilového psa,umírá na rakovinu,metastazy i po operaci, zvětšená játra, špatné ledviny. Děkuji.

  • Mard:

   Tady je každá rada drahá. THC působí proti některým typům rakovinových buněk, ale ne proti všem. Každopádně by mohl pomoci výtažek ve formě Pegasových kapek. Podávejte od malého množství (zrnko rýže) až po cca 10-ti násobek (10 zrnek rýže).

 • Darina:

  Prosím mbela bych taky zájem o konopí olej s THC mám bratrance mladeho jemu teprve 30 a má rakovinu páteře moc prosím o info gde to sehnad děkuji

 • Zdeňka:

  Prosím o konopný olej s THC, jelikož mám vážně nemocnou švagrovou a nutně by jsme ho potřebovali, jelikož jsme se dozvěděli, že pomáhá při léčbě rakoviny.
  Děkuji Zdeňka

Komentovat:

Konopná semínka
Je konopí bezpečné?
Odpoví prof. Lumír Hanuš:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Na tuhle i další otázky odpovídal pan Hanuš pro ČRo 1
Translator
  Translate to:

Facebook

Reklama

Prostor i pro Vaši reklamu!
- Od 60Kč/měsíc*
* Při objednávce na 1 rok