Výroba Fénixových slz Ricka Simpsona

Výroba konopného výtažku – jednoduchá metoda Ricka Simpsona

Rick Simpson a Jindřich Bayer,
fotografie Milan Romsy

Tyto informace jsou určeny pouze pro vzdělávací účely a rozhodně nejsou zamýšleny jako propagace užívání drog. Jsou především určeny pacientům, kteří si chtějí připravit konopný výtažek pro léčbu svých zdravotních potíží. Cílem je zajistit jim maximální bezpečnost při případné přípravě konopného výtažku, dokud si jej nebudou moci pořídit oficiální cestou.
Při výrobě výtažku postupujte podle uvedených instrukcí a pečlivě dodržujte všechna bezpečnostní pravidla. Neneseme odpovědnost za případné zneužití uvedených informací.

www.phoenixtears.ca // www.konopnamast.cz

Vždy používejte co nejsilnější indické konopí nebo konopí s co nejsilnějším sedativním účinkem. Nejrychlejší způsob testování je vykouřit několik šluků a posouzení sedativnosti účinků. Sativám se pokud možno vyhýbejte, nabudí člověka příliš silnou energií, se kterou si málokdo dokáže poradit (může dojít k nežádoucímu mnohahodinovému „tripu“, který pacienta může zbytečně vylekat). Výtažky ze sativy můžou být prospěšné např. pro osoby trpící depresemi nebo na kožní potíže, pro léčbu většiny dalších nemocí se ale nehodí.

Pro mnohého kuřáka nepředstavitelná hromada konopí.

Výtažek vždy vyrábějte z toho nejlepšího, nejsilnějšího a co nejvíce sedativního indického konopí nebo křížence konopí indického a setého, které budete mít k dispozici. Velmi na tom záleží.
Čím silnější konopí, tím kvalitnější lék.

Nejdříve surovinu zalijte cca 2,5 až 3 litry rozpouštědla – doporučujeme lékařský nebo mnohem levnější technický benzín (používá se např. k ředění barev). Alkohol ale nedoporučujeme – i když seženete drahý 96% alkohol, zbylá 4% jsou voda, která na sebe navazuje chlorofyl a stejně je ji nutno odpařit). Alkohol tedy raději použijte např. na konopnou tinkturu (velmi účinná je např. 10% tinktura s konopným výtažkem – tinktura ale může být jakkoli silná, velmi pěkné a účinné jsou tinktury s 20-30% výtažku, 50% tinktura je obvykle velmi lepkavá.)

Následně se přilijí cca dva litry rozpouštědla tak, aby byl materiál zcela ponořen v rozpouštědle.

Hranol je mnohem lepší – dají se jím dávat mnohem větší rány a materiál se lépe rozmělní.

Shrnutí postupu: nejdříve navlhčit materiál cca 2,5 – 3 litry rozpouštědla (tak, aby se dal snadno rozmělnit a ředidlo necákalo všude dokola), zpracovat dřevěným hranolem nebo trámkem, přilít další cca 1-2 litry (tak, aby byl materiál zcela ponořen) a dokončit zpracování. Na jeden průplach 0,5 kg sušeného materiálu je obvykle potřeba 4-5 litrů, na dva průplachy 9-10 litrů rozpouštědla. Přibližně osm litrů (při výpočtu z 10 litrů benzínu) slijete zpět, cca dva litry zůstávají v materiálu. Vlhký materiál je možno následně vylisovat, odpařit rozpouštědlo a vzniklý výtažek použít do mastí.

Jde o to co nejvíce za vlhka rozmělnit surovinu a dostat z palic co nejvíce pryskyřice. Není to nutno přehánět, stačí to slít po cca dvou nebo třech minutách. Z prvního průplachu je výtažek nejkvalitnější a extrahuje se při něm cca 70 procent pryskyřice z palic. A právě o tuto pryskyřici jde, to je ten lék.

Nejjednodušší způsob cezení. Samozřejmě to jde vymyslet líp, ale takhle je to nejrychlejší. Zdravé ruce to neublíží a když se správně namíří ventilátor, tak se člověk nemusí nadýchat benzínu více, než je bezpodmínečně nutno. Dýchání benzínových výparů samozřejmě nejde doporučit, snažte se tomu vyhnout, v podzemní garáži nebo na motocyklových závodech se ale nadýcháte více výparů, než při výrobě výtažku – pokud dodržíte základní bezpečnostní pravidla, nebudete stát tak, abyste se museli dýchat výpary atd.

První testování kvality – podle lepkavosti ruky jde poznat, kolik pryskyřice se podařilo smýt a jak kvalitní bude výtažek

Všimněte si, jak jsou palice rozmělněny – je nutno použít trochu síly a fakt tomu pořádně nandat.

Po cca třech minutách opět scedit do kýblu, ve kterém je první průplach.

POZOR! Pokud pracujete s méně kvalitním materiálem a přesto chcete výtažek použít vnitřně na nějakou závažnější nemoc, použijte vždy jen první průplach. Druhý (v případě kvalitní výchozí suroviny třetí) průplach slijte do samostatné nádoby a odpařte samostatně později.

Při prvním průplachu se získává přibližně 70%, při druhém 20% a při třetím 5% množství výtažku. Třetí průplach už mívá poměrně nelahodnou chuť. Výtažek z třetího průplachu se nehodí pro vnitřní použití, mívá velmi nelahodnou chuť a nemá potřebnou sílu.

Je čas začít filtrovat benzín, ve kterém je rozpuštěna konopná pryskyřice. Přefiltrovat osm litrů přes jeden filtr ale trvá několik hodin, takže si jich nachystejte více.

Optimální sestava pro přípravu výtažku v hardcore podmínkách – rýžovar, ventilátor, aspoň čtyři trychtýře s filtry, čtyři nádoby, kýbl. Všimněte si ventilátoru – bez něj se o výrobu výtažku nepokoušejte!!! Výpary obtékají rýžovar v několikacentimetrové vrstvě a klesají k zemi (jako ve filmu Hrnečku, vař). Pokud je ihned neodfouknete ventilátorem, mohou zkondenzovat na povrchu rýžovaru a zatéct k topnému tělesu. Následně může dojít k poměrně silnému výbuchu a požáru. Odpařování je jediná relativně nebezpečná část této metody přípravy výtažku. Dávejte při ní maximální pozor, dbejte zvýšené opatrnosti, odstraňte z blízkosti všechny potenciálně žhavé či jiskřící předměty (pozor na prodlužovačky), v blízkosti rýžovaru nekuřte a ničím neškrtejte – i jedna jiskra může způsobit velké potíže!!! ODPAŘOVÁNÍ ROZPOUŠTĚDLA MŮŽE BÝT VELMI NEBEZPEČNÉ!!!
NENESEME ODPOVĚDNOST ZA PŘÍPADNÉ ZNEUŽITÍ TĚCHTO INFORMACÍ.

Ventilátor je dobré mít puštěný na nejnižší obrátky a dát ho cca metr od rýžovaru (na obrázku je až zbytečně blízko). Stačí, když vánek z ventilátoru mírně ovívá horní hranu rýžovaru a unáší výpary pryč. Se čtyřmi filtry se dá celý tento proces zvládnout za cca tři až čtyři hodiny.

Odpaření jedné dávky (tj. u tohoto rýžovaru cca dva litry), trvá cca dvacet minut. Pokud k tomu člověk přijde později, nic se neděje, rýžovar se sám vypne. Pořiďte si rýžovar s pokud možno co nejvyšším výkonem.

Takhle to vypadá, když se do směsi rozpouštědla (v tomto případě lékařského benzínu), v poslední fázi odpařování přilije několik (5-10) kapek vody a začnou se odpařovat terpeny (terpeny jsou podstatnou složkou rostlinných silic a pryskyřic, udávají chuť a vůni rostliny).

V závěrečné fázi je dobré začít rýžovarem manipulovat krouživým pohybem a vířit tak jeho obsah (na dně je už jen cca 1 cm hmoty,). Urychlí se tak odpařování rozpouštědla a terpenů.

Závěr první fáze odpařování. Teď se počká, až se rýžovar poprvé vypne. Pak se to nechá pár minut zchladit a pak pustí ještě jednou.

Odpařování posledních zbytků terpenů.

I při chladnutí je dobré s rýžovarem krouživě pohybovat, aby se lépe a rychleji odpařovaly zbytky rozpouštědla a terpenů.

Po prvním vychladnutí.

Po několika minutách znovu pustíme rýžovar. Někdy je nutno přidržet spínač. Všimněte si bublin na povrchu. Dále kroužíme rýžovarem , dokud se nevypne spínač.

Hotovo.

Rychlý vizuální test – jakmile zůstane kapka výtažku na dřívku, znamená to, že ve výtažku už není rozpouštědlo.

Použije-li se jako rozpouštědlo lékařský či technický benzín, s větší pravděpodobností vznikne jantarový výtažek. Na vzhledu výtažku ale nezáleží, jantarový je ale tak nějak estetičtější než černý asfaltový výtažek. Na tom ale opravdu nesejde, podle vzhledu, vůně, konzistence nelze výtažek posoudit, jde jen o účinnost.

Nádobu vyjmeme z rýžovaru a postavíme na něco tak, aby byla mírně na šikmo, aby se výtažek lépe nabíral do stříkaček. Teplý výtažek je tekutý, po zchladnutí tuhne. Ale dá se samozřejmě kdykoli znovu nahřát.

Stříkačka se osvědčila jako nejpraktičtější jak pro nabírání, tak pro následné dávkování výtažku.

Prst se sice dá olíznout, nezkušení nechť si ale dávají pozor a radši otírají prsty o hranu nádoby. Vše se dá následně elegantně využít, opláchnout trochou konopného nebo olivového oleje. Nejlepší je ale nechat to v nádobě do příště nebo pro případ náhlé potřeby.

DODRŽUJTE DOPORUČENÝ POSTUP DÁVKOVÁNÍ VÝTAŽKU!!!

Obvykle na začátek doporučujeme sníst tři až čtyři malé dávky výtažku denně. Stačí spolknout jen kapičku – přibližně o velikosti půlky suchého rýžového zrnka (cca 0,01-0,02g, jde o to ji sníst a spolknout, ne rozmazat po celých ústech – při styku výtažku se sliznicí nastupují psychoaktivní účinky mnohem rychleji.) Takže začátečníci si např. můžou dát kapičku např. do kousku pečiva a zapít ji podobně jako prášek, mohou se tak vyhnout případným stavům, které pro nezkušeného a neinformovaného pacienta mohou být velmi nezvyklé. Je také dobré, aby si pacienti, kteří chtějí začít užívat výtažek, získali informace o tom, jak se chovat v případě akutní intoxikace kanabinoidy. A zcela nejlepší je, když výtažek začnou užívat v přítomnosti zkušené osoby, která nevystresuje a v případě potřeby pomůže.

Toto množství výtažku stačilo k vyléčení rakoviny prostaty s metastází do páteře, terminální rakoviny plic, Crohnovy nemoci a ledvinové koliky.

Stáhnout návod ve formátu Microsoft Power Point můžete zde

Zpět na stránku Jak zpracovat konopí na lék

Pošli to dál...

399 odpvědí na “Výroba Fénixových slz Ricka Simpsona”

 • Roman:

  Dobry Den mel bych urgentni zajem o fenixove slzy za ucelem lecby rakoviny mozku. Prosim kontaktute me na roman.mazur4@gmail.com. Prosim o pomoc.

  • Kamila:

   Prosím o radu-dnes mi byly odpor.FS jenže vůbec nevím čím se řídit a kde je sehnat tak,abych neutratila penize za mizerný výrobek

 • Jery:

  Velmi kvalitní fenixovi slzy i masti nabízím pouze k léčebným účelům…vyrobeny byly podle návodu r.Simpsona včetně dekarboxilace,odrůda je White rusia nebo Finola . Dotazy rád zodpovím mejlem

  • Josef Šeps:

   Prosím Vás Jery mohu od Vás koupit FS mám L. Boreliozu již 5 let strašné stěhovavé bolesti .Bylo mi poraděno abych si sehnal FS a mělo by to pomoct
   jestli je možnost od Vás FS koupit kontaktujte mne na email: wastemat@seznam.cz
   nebo tel.728880155 Předem děkuji.Šeps

  • Veronika:

   Dobry den, mám zájem o FS. Mám RS. Prosim info emailem. Dekuji

 • Jery:

  Vysoce kvalitní fenixovi slzy a masti nabízím k léčebným účelům…vyrobeny byly podle návodu r.Simpsona včetně dekarboxilace,odrůda je White rusia nebo Finola . Dotazy rád zodpovím mejlem

  • Martin:

   Dobry den, mel bych vazny zajem o kapky za ucelem zlepseni ci zpomaleni postupu alzheimerovi choroby u stryce,kazde zlepseni by v tomto pripade bylo velikou pomoci pro tetu.ozvete se mi prosim, dekuji

  • henrich:

   Dobry den,

   mal by som zaujem o FS. V akych mnozstvach to predavate a za aku cenu?
   Dakujem za odpoved.

 • Jery:

  Vyrábím vysoce kvalitní fenixovi slzy a masti které jsou vyrobeny přesně dle návodu Ricka Simpsona včetně dekarboxilace.odruda je White rusia nebo Finola.více informací mejlem

  • Jantje:

   Zdravím Jery. Napíš mail. Děkuji

  • Dana:

   Dobrá den, Jery
   nutně bych potřebovala Fénixovy slzy pro mamku (těžká artritida ramenních kloubů).
   Velmi ráda zaplatím Vámi požadovanou částku.
   Děkuji za odpověď
   Dana, Plzeň

 • jaromíra nováková Olšany u PV. 1:

  Manžel má silné bolesti kloubů i svalů.
  Prosím, pomohly by muFS.

 • Dobrý den,
  měla bych zájem o Fenyxovy slzy, pro taťku k lěčbě rakoviny.
  2010 rakovina tlustého střeva, operace + 8x chemoterapie.
  9.1 2014 oprace plic, odebrány dva plicní laloky,
  rok po té 35x ozařování.
  Momentálně je diagnostikována rakovina prostaty 2015 (na to má hormonální léčbu),
  a teď v dychací trubici neustále roste, je zaveden sten, stejně prorůstá a tvoří se další metastázy.
  Prosím je šance, aby FS zastavily růst matastáz?
  Máte k prodeji?
  Děkuji za odpověď.
  RTůmová

 • Mastičkář:

  Dobrý den

  Vyrábím FS již 4 roky a mám skvělou odezvu od lidí kteřým pomohli a pomáhají nadále.

  Víc info na emailu bylinkovyvnuk@gmail.com

  Zasílám i na slovensko

  • Dana Krejčová:

   Jsme oba s přítelem velmi nemocní, já mám těžkou artritidu,mám velké bolesti do nohou a nezvládnu skoro nic dělat, lékaři mi dávají na chronické bolesti oxycodon a příteli také. Vůbec nemůžou přijít na to co mu je, ale my si myslíme, že má těžkou dnu, má boule na rukách a má neustále bolesti v nohách, hlavně kotníky. Trpíme už několik let. Potřebovali bychom vaše fénixovy slzy. moc vás prosím ozvěte se nám, rádi si přípravek koupíme.

  • Josef Šeps:

   Prosím jestli máte na prodej FS.mohu poprosit nutně je potřebuji mám L.Boreliozu 5 let antibiotika nezabírají mám strašné stěhovavé bolesti páteře,A všech velkých kloubů bylo mi doporučeno abych si sehnal F.S z konopí .Předem děkuji .Tel:728880155 Šeps

 • jan:

  mam nemocnou manželku pry alzhajmr potřeboval bych připravek pište na tento meil děkuji spěcha

Komentovat:

CBD konopné produkty
Je konopí bezpečné?
Odpoví prof. Lumír Hanuš:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Na tuhle i další otázky odpovídal pan Hanuš pro ČRo 1
Translator
  Translate to:

Facebook

Reklama

Prostor i pro Vaši reklamu!
- Od 80Kč/měsíc*
* Při objednávce na 1 rok