Výroba Fénixových slz Ricka Simpsona

Výroba konopného výtažku – jednoduchá metoda Ricka Simpsona

Rick Simpson a Jindřich Bayer,
fotografie Milan Romsy

Tyto informace jsou určeny pouze pro vzdělávací účely a rozhodně nejsou zamýšleny jako propagace užívání drog. Jsou především určeny pacientům, kteří si chtějí připravit konopný výtažek pro léčbu svých zdravotních potíží. Cílem je zajistit jim maximální bezpečnost při případné přípravě konopného výtažku, dokud si jej nebudou moci pořídit oficiální cestou.
Při výrobě výtažku postupujte podle uvedených instrukcí a pečlivě dodržujte všechna bezpečnostní pravidla. Neneseme odpovědnost za případné zneužití uvedených informací.

www.phoenixtears.ca // www.konopnamast.cz

Vždy používejte co nejsilnější indické konopí nebo konopí s co nejsilnějším sedativním účinkem. Nejrychlejší způsob testování je vykouřit několik šluků a posouzení sedativnosti účinků. Sativám se pokud možno vyhýbejte, nabudí člověka příliš silnou energií, se kterou si málokdo dokáže poradit (může dojít k nežádoucímu mnohahodinovému „tripu“, který pacienta může zbytečně vylekat). Výtažky ze sativy můžou být prospěšné např. pro osoby trpící depresemi nebo na kožní potíže, pro léčbu většiny dalších nemocí se ale nehodí.

Pro mnohého kuřáka nepředstavitelná hromada konopí.

Výtažek vždy vyrábějte z toho nejlepšího, nejsilnějšího a co nejvíce sedativního indického konopí nebo křížence konopí indického a setého, které budete mít k dispozici. Velmi na tom záleží.
Čím silnější konopí, tím kvalitnější lék.

Nejdříve surovinu zalijte cca 2,5 až 3 litry rozpouštědla – doporučujeme lékařský nebo mnohem levnější technický benzín (používá se např. k ředění barev). Alkohol ale nedoporučujeme – i když seženete drahý 96% alkohol, zbylá 4% jsou voda, která na sebe navazuje chlorofyl a stejně je ji nutno odpařit). Alkohol tedy raději použijte např. na konopnou tinkturu (velmi účinná je např. 10% tinktura s konopným výtažkem – tinktura ale může být jakkoli silná, velmi pěkné a účinné jsou tinktury s 20-30% výtažku, 50% tinktura je obvykle velmi lepkavá.)

Následně se přilijí cca dva litry rozpouštědla tak, aby byl materiál zcela ponořen v rozpouštědle.

Hranol je mnohem lepší – dají se jím dávat mnohem větší rány a materiál se lépe rozmělní.

Shrnutí postupu: nejdříve navlhčit materiál cca 2,5 – 3 litry rozpouštědla (tak, aby se dal snadno rozmělnit a ředidlo necákalo všude dokola), zpracovat dřevěným hranolem nebo trámkem, přilít další cca 1-2 litry (tak, aby byl materiál zcela ponořen) a dokončit zpracování. Na jeden průplach 0,5 kg sušeného materiálu je obvykle potřeba 4-5 litrů, na dva průplachy 9-10 litrů rozpouštědla. Přibližně osm litrů (při výpočtu z 10 litrů benzínu) slijete zpět, cca dva litry zůstávají v materiálu. Vlhký materiál je možno následně vylisovat, odpařit rozpouštědlo a vzniklý výtažek použít do mastí.

Jde o to co nejvíce za vlhka rozmělnit surovinu a dostat z palic co nejvíce pryskyřice. Není to nutno přehánět, stačí to slít po cca dvou nebo třech minutách. Z prvního průplachu je výtažek nejkvalitnější a extrahuje se při něm cca 70 procent pryskyřice z palic. A právě o tuto pryskyřici jde, to je ten lék.

Nejjednodušší způsob cezení. Samozřejmě to jde vymyslet líp, ale takhle je to nejrychlejší. Zdravé ruce to neublíží a když se správně namíří ventilátor, tak se člověk nemusí nadýchat benzínu více, než je bezpodmínečně nutno. Dýchání benzínových výparů samozřejmě nejde doporučit, snažte se tomu vyhnout, v podzemní garáži nebo na motocyklových závodech se ale nadýcháte více výparů, než při výrobě výtažku – pokud dodržíte základní bezpečnostní pravidla, nebudete stát tak, abyste se museli dýchat výpary atd.

První testování kvality – podle lepkavosti ruky jde poznat, kolik pryskyřice se podařilo smýt a jak kvalitní bude výtažek

Všimněte si, jak jsou palice rozmělněny – je nutno použít trochu síly a fakt tomu pořádně nandat.

Po cca třech minutách opět scedit do kýblu, ve kterém je první průplach.

POZOR! Pokud pracujete s méně kvalitním materiálem a přesto chcete výtažek použít vnitřně na nějakou závažnější nemoc, použijte vždy jen první průplach. Druhý (v případě kvalitní výchozí suroviny třetí) průplach slijte do samostatné nádoby a odpařte samostatně později.

Při prvním průplachu se získává přibližně 70%, při druhém 20% a při třetím 5% množství výtažku. Třetí průplach už mívá poměrně nelahodnou chuť. Výtažek z třetího průplachu se nehodí pro vnitřní použití, mívá velmi nelahodnou chuť a nemá potřebnou sílu.

Je čas začít filtrovat benzín, ve kterém je rozpuštěna konopná pryskyřice. Přefiltrovat osm litrů přes jeden filtr ale trvá několik hodin, takže si jich nachystejte více.

Optimální sestava pro přípravu výtažku v hardcore podmínkách – rýžovar, ventilátor, aspoň čtyři trychtýře s filtry, čtyři nádoby, kýbl. Všimněte si ventilátoru – bez něj se o výrobu výtažku nepokoušejte!!! Výpary obtékají rýžovar v několikacentimetrové vrstvě a klesají k zemi (jako ve filmu Hrnečku, vař). Pokud je ihned neodfouknete ventilátorem, mohou zkondenzovat na povrchu rýžovaru a zatéct k topnému tělesu. Následně může dojít k poměrně silnému výbuchu a požáru. Odpařování je jediná relativně nebezpečná část této metody přípravy výtažku. Dávejte při ní maximální pozor, dbejte zvýšené opatrnosti, odstraňte z blízkosti všechny potenciálně žhavé či jiskřící předměty (pozor na prodlužovačky), v blízkosti rýžovaru nekuřte a ničím neškrtejte – i jedna jiskra může způsobit velké potíže!!! ODPAŘOVÁNÍ ROZPOUŠTĚDLA MŮŽE BÝT VELMI NEBEZPEČNÉ!!!
NENESEME ODPOVĚDNOST ZA PŘÍPADNÉ ZNEUŽITÍ TĚCHTO INFORMACÍ.

Ventilátor je dobré mít puštěný na nejnižší obrátky a dát ho cca metr od rýžovaru (na obrázku je až zbytečně blízko). Stačí, když vánek z ventilátoru mírně ovívá horní hranu rýžovaru a unáší výpary pryč. Se čtyřmi filtry se dá celý tento proces zvládnout za cca tři až čtyři hodiny.

Odpaření jedné dávky (tj. u tohoto rýžovaru cca dva litry), trvá cca dvacet minut. Pokud k tomu člověk přijde později, nic se neděje, rýžovar se sám vypne. Pořiďte si rýžovar s pokud možno co nejvyšším výkonem.

Takhle to vypadá, když se do směsi rozpouštědla (v tomto případě lékařského benzínu), v poslední fázi odpařování přilije několik (5-10) kapek vody a začnou se odpařovat terpeny (terpeny jsou podstatnou složkou rostlinných silic a pryskyřic, udávají chuť a vůni rostliny).

V závěrečné fázi je dobré začít rýžovarem manipulovat krouživým pohybem a vířit tak jeho obsah (na dně je už jen cca 1 cm hmoty,). Urychlí se tak odpařování rozpouštědla a terpenů.

Závěr první fáze odpařování. Teď se počká, až se rýžovar poprvé vypne. Pak se to nechá pár minut zchladit a pak pustí ještě jednou.

Odpařování posledních zbytků terpenů.

I při chladnutí je dobré s rýžovarem krouživě pohybovat, aby se lépe a rychleji odpařovaly zbytky rozpouštědla a terpenů.

Po prvním vychladnutí.

Po několika minutách znovu pustíme rýžovar. Někdy je nutno přidržet spínač. Všimněte si bublin na povrchu. Dále kroužíme rýžovarem , dokud se nevypne spínač.

Hotovo.

Rychlý vizuální test – jakmile zůstane kapka výtažku na dřívku, znamená to, že ve výtažku už není rozpouštědlo.

Použije-li se jako rozpouštědlo lékařský či technický benzín, s větší pravděpodobností vznikne jantarový výtažek. Na vzhledu výtažku ale nezáleží, jantarový je ale tak nějak estetičtější než černý asfaltový výtažek. Na tom ale opravdu nesejde, podle vzhledu, vůně, konzistence nelze výtažek posoudit, jde jen o účinnost.

Nádobu vyjmeme z rýžovaru a postavíme na něco tak, aby byla mírně na šikmo, aby se výtažek lépe nabíral do stříkaček. Teplý výtažek je tekutý, po zchladnutí tuhne. Ale dá se samozřejmě kdykoli znovu nahřát.

Stříkačka se osvědčila jako nejpraktičtější jak pro nabírání, tak pro následné dávkování výtažku.

Prst se sice dá olíznout, nezkušení nechť si ale dávají pozor a radši otírají prsty o hranu nádoby. Vše se dá následně elegantně využít, opláchnout trochou konopného nebo olivového oleje. Nejlepší je ale nechat to v nádobě do příště nebo pro případ náhlé potřeby.

DODRŽUJTE DOPORUČENÝ POSTUP DÁVKOVÁNÍ VÝTAŽKU!!!

Obvykle na začátek doporučujeme sníst tři až čtyři malé dávky výtažku denně. Stačí spolknout jen kapičku – přibližně o velikosti půlky suchého rýžového zrnka (cca 0,01-0,02g, jde o to ji sníst a spolknout, ne rozmazat po celých ústech – při styku výtažku se sliznicí nastupují psychoaktivní účinky mnohem rychleji.) Takže začátečníci si např. můžou dát kapičku např. do kousku pečiva a zapít ji podobně jako prášek, mohou se tak vyhnout případným stavům, které pro nezkušeného a neinformovaného pacienta mohou být velmi nezvyklé. Je také dobré, aby si pacienti, kteří chtějí začít užívat výtažek, získali informace o tom, jak se chovat v případě akutní intoxikace kanabinoidy. A zcela nejlepší je, když výtažek začnou užívat v přítomnosti zkušené osoby, která nevystresuje a v případě potřeby pomůže.

Toto množství výtažku stačilo k vyléčení rakoviny prostaty s metastází do páteře, terminální rakoviny plic, Crohnovy nemoci a ledvinové koliky.

Stáhnout návod ve formátu Microsoft Power Point můžete zde

Zpět na stránku Jak zpracovat konopí na lék

Pošli to dál...

331 odpvědí na “Výroba Fénixových slz Ricka Simpsona”

 • marek:

  Prosím o extrakt s veľmi vysokým obsahom CBD pre starkú :( ďakujem za odpoveď

 • Petr:

  Dobrý den,
  vyrobil jsem FS podle návodu za použití lékařského benzínu jako rozpouštědla. Užívám FS 2 a půl týdne na můj kožní problém a bohužel nevidím žádné zlepšení. Užívám 4x denně cca půl zrníčka rýže. Je problém v dávkování nebo ve výrobě, i když jsem postupoval podle návodu? Barva FS ve finální podobě je tmavě zelená až do černa. Může to být po lékařském benzínu, když se uvádí, že má být spíše jantarové barvy? Děkuju za odpovědi!
  Petr

  • t:

   Barvu poznáte nejlépe ze rozmaznete malinkou kapičku na bílém papíře a barva do zelena znamena že jste bud nechal dlouho rozpouštědlo působit s materiálem a uvolnil se krom potřebných látek i chlorofyl a muže to byt i nedostatečně vysusenym materiálem(dosuší se nejlépe v troubě)

   • Petr:

    Dekuju za odpoved.Material je vysuseny dost,spis to bude tim delsim pusobenim rozpoustedla.Myslel jsem,ze kdyz to necham dyl,lip se vyluhuje.Myslite,ze jsou ted FS nejak znehodnocene nebo zdravi skodlive?Nebo mam radeji udelat nove a nechat to fakt jen 3minuty a prefiltrovat a vyparit?Moc dekuju za informaci!

    • t:

     Ani ne tak znehodnotil jako spíš naředil…chlorofylem a vosky v rostlině obsaženych… bude to více dráždit pokud to chcete uživat vnitřne ,někoho muže bolet žaludek, lepší mit výluh hotovy opravdu za cca 3-5min. …ale rozhodne bych to nevyhazoval,vyzkoušet zda to nedráždí a pokud ano porad se hodi třeba na masti. ..

 • t:

  Mohu poskytnout k léčbě kvalitní fenixovi slzy a nasti které jsou vyrobeny přesně dle návodu Ricka Simpsona včetně dekarboxilace.odruda je White rusia. pokud máte zájem pište na:cbdexktrakt@gmail.com

 • Mastičkář:

  Pro léčebné účely vyrábím kvalitní a silný výtažek FS, tím nejšetrnějším způsobem, za pomoci 100% lékařského lihu neboli ethanolu, v laboratorním skle.
  Po ml, popřípadě čípky(bez psychoaktivního účinku) 100% indica – léčebné venkovní Bio konopí.
  Na různé nemoci např.: crohnova nemoc, roztroušena skleróza, rakovina, chronické bolesti, nechutenství, migréna, astma, nespavost, leukémie, aids, krevní tlak, deprese, kožní problémy, obezita.
  Taktéž na prodej silné léčivé masti.
  Dodání poštou i do sk.
  Veškeré info včetně návodů na emailu: yogin@email.cz

 • Irena:

  Prosím máte již někdo dobré své zkušenosti s řešením schizofrenie? manžel je již 15 let na invalidním důchodě III.stupně s touto diagnozou. Chtěla bych vědět , jaké s tím jsou výsledky .Chceme to zkusit tím řešit, ale potřebujeme vědět od někoh kdo si to řeší a jak je mu. Děkují za každou zprávu.

 • Petr:

  Dobry den,muzu pouzit jako rozpoustedlo 99,9% ethanol?Dekuju za odpoved

 • petr:

  Nabízím konopný výtažek (Fenixovy slzy) vyráběný laboratorní metodou ve skle, s dokladovaným složením. 3 roky zkušeností s léčbou různých nemocí. Pouze osobní předání. fenixovyslzy@yahoo.com

 • Keson:

  Dobrý den,
  chtěl bych Vás požádat o návod na výrobu výtažku pomocí destilačního zařízení.
  Děkuji Keson

 • Renata jasenská:

  Měla bych zájem o Fénixovy slzi.Jaká je cena?Děkuji.Renata

 • jery:

  Muzu k léčbě poskytnout kvalitní fenixovi slzy a nasti které jsou vyrobeny dle návodu Ricka Simpsona včetně dekarboxilace.odruda je White rusia. pokud máte zájem pište na:krutas.jk@gmail.com

 • Ladislav:

  Dobry den da sa ten produkt zakupit? Mozte mi dat info na email?

  Dakujem

 • mony:

  Dobry den, mohli by ste mi napisat emal, mam syna- dmo, chcela by som skusit tuto liecbu. Dakujem

 • j:

  K léčbě nabízím velmi kvalitní CBD extrakt s minimem THC a vysokým obsahem CBD-přes 40%.. (skoro 10x silnější než nabízené CBD oleje běžně k zakoupení…) obsah látek testován v laboratoři!!! Snadné uživani a rád poradím.

Komentovat:

Konopná semínka
Je konopí bezpečné?
Odpoví prof. Lumír Hanuš:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Na tuhle i další otázky odpovídal pan Hanuš pro ČRo 1
Translator
  Translate to:

Facebook

Reklama

Prostor i pro Vaši reklamu!
- Od 60Kč/měsíc*
* Při objednávce na 1 rok